שאלות ותשובות

שאלה: מה זה תמ"א 38?

תשובה:תוכנית מתאר ארצית של ישראל (תמ"א 38) המאפשרת לך לחזק, לשפץ ולהשביח, את הבניין ואת דירתך.

שאלה: מה החדשות? באילו מבנים ניתן לממש תמ"א 38?

תשובה: החדשות הטובות הן שמדינת ישראל מאפשרת לכל בניין בישראל, שנבנה לפני 1980, ואשר אינו נבנה על בסיס תקן 413 לעמידות בפני רעידות אדמה, לעבור תהליך חיזוק מיבנה, בכדי להגן עליו מפני קריסה בזמן רעידות אדמה.
החדשות היותר טובות הן שבאותה הזדמנות ועל חשבון הקבלן יכולים הדיירים ליהנות מבניין מחודש, כולל מעלית, לובי ותוספת בנייה לכל דירה – אשר משמעותם רווח אמיתי ועליית ערך של 15% – 20% בשווי כל דירה, מבלי שהדייר הוציא אגורה מכיסו.

שאלה: מה ייחודה של תמ"א פיקוח? במה היא שונה מחברות אחרות?

תשובה: ייחודה הוא בכך שהיא אינה חברה קבלנית , אלא חברת ייעוץ ניהול ופיקוח שמעניקה
ליווי צמוד לדיירים לפני תחילת הפרויקט ולכל אורכו כולל פיקוח על הבנייה.
כיון שהחברה פועלת כגוף אדריכלי הנדסי מקצועי, המייצג את הדיירים, מעניקה החברה יתרון יחסי רב לדיירים שכן היא פועלת מטעמם וללא ניגוד אינטרסים עימם.

שאלה: מה חברת תמ"א פיקוח יודעת לעשות?

תשובה: תמ"א פיקוח יודעים לפקח על הבניה, למצות את זכויות הבניה שמגיעות לך ולמקסם את עליית ערך הנכס שבבעלותך!

שאלה: מה הרעיון? מי מרוויח מכל העניין?

תשובה: כולם מרוויחים! המדינה מרוויחה שקט יחסי ושמירה על ביטחון אזרחיה, בכך שמאפשרת באמצעות הקבלנים חיזוק מבני של בניינים ישנים ועמידות מפני קריסה בעת רעידת אדמה. הקבלנים נהנים מרווח כלכלי בכך שמתאפשר להם, בתמורה לחיזוק ושיפוץ הבניין, לבנות קומת מגורים חדשה או שתיים (בהתאם לזכויות הבניה ולמדיניות של הרשות המקומית) ולמכור אותן. הדיירים מרוויחים הגנה ובניין חדש יותר, כולל תוספות לדירה –מרפסת ו/או חדר ממ"ד, מעלית ולובי חדשים– הכול בהתאם להסכם עם הקבלן הנבחר.

שאלה: למה תמ"א פיקוח?

תשובה: כיון שתמ"א פיקוח הינה חברת ההנדסה המובילה בישראל בניהול ופיקוח של פרויקטי תמ"א 38. מתוך כך, החברה מציעה לכם, הדיירים, ליווי של הפרויקט, בכל שלב ושלב, ניהול התהליך ופיקוח הנדסי על הבניה.
כדי לממש את תמ"א 38 נדרש ידע מקצועי, ניסיון והבנת התהליך. תמ"א פיקוח עושים זאת עבורכם ודואגים לכל הפרטים החשובים להנעת התהליך ולמימושו, כולל: בדיקת היתכנות הנדסית וכלכלית, סקר קבלנים ואיתור קבלן מתאים, ניהול מו"מ מטעמכם עם הקבלן על תנאי העסקה (מה הדיירים מקבלים), ופיקוח הנדסי על התכנון ועל הבניה עד קבלת תעודת גמר.