בדיקת התכנות בפרויקט תמ"א 38


בדיקת התכנות הינה השלב הראשון שנעשה בפרויקט תמ"א 38 וזאת מתוך מטרה לבדוק את היכולת לבצע את הפרויקט הן מבחינה אדריכלית והנדסית והן מבחינה כלכלית.

בדיקת התכנות מבחינה אדריכלית והנדסית:
  • אדריכל מטעמנו יגיע לבניין המיועד לחיזוק ושיפוץ על פי תוכנית מתאר ארצית 38 (תמ"א 38).
  • אנו נוציא עבורכם מהרשות המקומית את תיק הבניין שכולל את תוכניות הבניין ותקנון הבית המשותף.
  • נבדוק את תוכניות בניין עיר (תב"אות) התקפות לאזור הספציפי שלכם ולבניין שלכם.
בדיקת התכנות מבחינה כלכלית:
פרויקט תמ"א 38 מסייע לחיזוק המבנה מפני נזקי רעידות אדמה, יחד עם זאת, הפרויקט טומן בחובו זכויות רבות שמשביחות את הנכס ומעלות את ערכן של הדירות.
  • הבניין זוכה לשדרוג ברמת גודל הדירות
  • המראה החיצוני והפנימי של הבניין
  • תוספת של ממ"ד ומרפסת ולרוב גם תוספת של לובי מעלית והוספת דירות נוספות על גג הבניין
ברור אם כן, כי יש צורך לבחון את הפרויקט גם מבחינת ההיתכנות הכלכלית שלו, הן לדיירים והן ליזם שמשקיע מכספו בבניין ומבקש בתמורה ליהנות ממכירת הדירות.
אנחנו בתמ"א פיקוח , מאחר ואיננו חברה קבלנית, דואגים לבדוק את הזכויות שלכם בבנין ולהציג תוכנית שתביא למקסום ערך הנכס ותגן על האינטרסים שלכם מול היזם או הקבלן.

לאור התוכניות  נוכל להגיע לנתונים המצביעים על זכויות הבנייה העומדות לרשותכם. ישנם מצבים בהם מתברר כי אין עוד זכויות בניה לטובת הבניין אולם מתוקף תמ"א 38 מוענקות זכויות בנייה נוספות לבניין, הכוללות בדרך כלל תוספת לכל דירה של ממ"ד חדש ומרפסת וכן תוספת בנייה על הגג המשותף – לצורך בניית דירות חדשות.

חשוב לדעת עוד, כי ישנן מגבלות רבות שעלולות להקשות על ביצוע פרויקט תמ"א 38 בבניינים ובאזורים מסוימים. לדוגמה, גם אם תוכנית מתאר ארצית 38 מאפשרת תוספת בנייה לכל דירה, ייתכן כי קווי הבניין מול קווי המגרש לא מאפשרים זאת בפועל, ועוד.
אנו בודקים לעומק את התוכניות ויכולים לחסוך לכם הרבה זמן, כאב ראש ומשאבים כספיים בתהליך כולו ובהתנהלות מול היזם.

לאחר הבדיקות שיעשה האדריכל של תמ"א פיקוח – אנו נפיק עבורכם תוכנית ראשונית המסכמת את כל הנתונים, הממצאים, הזכויות והתמורות בנכס.

בשורה התחתונה – בדיקת התכנות בפרויקט תמ"א 38, נותנת לכם אפשרות להבין מהו מצבו של הבניין כיום ומהן הזכויות ההנדסיות והתמורות הכלכליות שתקבלו כדיירי הבניין.
צרו קשר ואנו נשמח לענות על כל שאלה ולהגיע לפגישת היכרות שבה נספר לכם מהם הדברים החשובים שצריך לבדוק עוד לפני התכנון והתחלת הפרויקט.