ניהול מו"מ עם היזם / קבלן בפרויקט תמ"א 38

 

לאחר ביצוע סקר קבלנים לביצוע פרויקט תמ"א 38 בשיטת מכרז, ובחירת מספר קבלנים שעומדים בתנאי המכרז, מגיע שלב המשא ומתן מול כל אחד מהקבלנים עד לסגירת הסכם.

אם פעלתם נכון ולפי השלבים המומלצים הרי שהכוח נמצא בידיכם והמשא ומתן צריך להביא אתכם לסגירת הסכם מצוין עבורכם. לכן, שלב זה הוא שלב חשוב וקריטי למיצוי הזכויות שלכם ולמקסום ערך הנכס והדירות שלכם.


כיצד אנו פועלים מול היזם בשלב המשא ומתן?
  • קבלת הצעת עבודה מפורטת מהיזמים שעלו במכרז, על-פי תנאי המכרז שאנחנו כותבים.
  • משא ומתן על בסיס אדריכלי כדי לשפר את התוכנית המוצעת, מתוך מטרה להביא להשבחת הנכס כולו וכל אחת מהדירות.
  • משא ומתן על בסיס הנדסי בתחום החומרים, התקנים ועוד, מתוך מטרה שהבניין יזכה לחיזוק ולשיפוץ הטובים ביותר.
  • משא ומתן על התמורות שמקבלים הדיירים והתמורות שמקבל היזם, כשהכל מוגן בהסכם משפטי שנערך על-ידי עורך דין המומחה בתחום (אנחנו לא גוף משפטי ולא מעניקים יעוץ בתחום זה).

בשורה התחתונה, אנו מעמידים לרשותכם את כל הידע האדריכלי וההנדסי שרכשנו ומביאים את המקצועיות והניסיון שלנו כדי להביא לסגירת החוזה הטוב ביותר עבורכם מול היזם.


נקודה חשובה – לעיתים נתקלים במצב שבו היזמים / קבלנים שנגשו למכרז מציגים נקודות מסוימות שבשלן אינם מוכנים להיכנס או להתקדם עם הפרויקט. הניסיון הרב שלנו בניהול וקידום פרויקטים של בניה, תורם לכך שהפרויקט יצא לפועל ויתקדם ללא תקלות גם במקומות בהם יש לעיתים חוסר הסכמה.

בסיום המשא ומתן נחתם הסכם מול היזם ונערכות התוכניות הראשוניות שעל בסיסן ועל בסיס המפרט הטכני ממשיכים לפעול.
השלב הבא כולל הגשת בקשה להיתר בנייה על – ידי היזם, שגם בו אתם זוכים לליווי הנדסי ואדריכלי צמוד מאיתנו, בדיקה ובקרה של התוכניות עם שימת דגש על עמידה בלוחות הזמנים.