סקר קבלנים – תמ"א-38

סקר קבלנים הינו חיוני בתהליך נכון שכל ועד בניין צריך לעשות לפני ההתקשרות עם היזם או הקבלן.

תמ"א 38 היא עסקת מקרקעין מורכבת שבה מצד אחד נמצאים הדיירים ומהצד השני הקבלן. מאחר ומדובר בעסקה שבה יש רווחים לא קטנים לשני הצדדים, חשוב מאוד שהדיירים יבדקו לעומק את הקבלן עימו הם רוצים להתקשר, יכולותיו הכלכליות והביצועיות וכן את המפרט שהוא נותן.
במאמר זה, ניגע בנקודות העיקריות בנושא בחירת קבלן.

מהם הדברים שחשוב לעשות בזמן בחירת הקבלן:
1. עשו מחקר שוק לגבי הקבלנים / יזמים הפעילים בתחום
2. אל תשכחו שיש בשוק הרבה קבלנים שמוכנים להבטיח הרים וגבעות, אך לא בטוח שהם מסוגלים או רוצים לקיימם.
3. בדקו אם לקבלן ניסיון בקבלת אישורים מהרשויות השונות – הראשות מקומית והוועדות לתכנון ובנייה.
4. בדקו אם מדובר בקבלן מאושר, חבר באיגוד הקבלנים שבידו כל האישורים והתעודות המאשרות את יכולתו לבצע פרויקטים לחיזוק מבנים בפני רעידת אדמה.
5. בדקו שהקבלן שאיתו אתם מעוניינים לעבוד הינו בעל יכולת כלכלית מוכחת – הרבה פרויקטים נתקעו בעקבות בעיות מימון של הקבלן.
6. בקשו המלצות לפרויקטים שביצע הקבלן.
7. אל תסתפקו בשמות ממליצים שהקבלן נותן. גשו בעצמכם לפרויקטים שכבר בוצעו ולפרויקטים בתהליך ביצוע – שאלו את הוועדים ואת דיירי הבניינים בפרויקטים אלו, על תהליך העבודה מול הקבלן, אלו נקודות ראויות לשיפור.
8. בקשו מפרטים מקבלנים שונים בפרויקטים שנעשו ולימדו אותם היטב, תצטרכו אותם כדי לנהל משא ומתן עם היזם ולהגיע לתוצאות הטובות ביותר בשבילכם.
פרויקט בנייה בתמ"א 38 הינו פרויקט מורכב שמתפרש על פני תקופת זמן ארוכה. הרבה דיירים וועדי בתים חוששים להיכנס לפרויקט, מאחר והם מבינים שיש בו צמתים רבים בהם עלול הפרויקט להיתקע ואולי אף להיכשל. אחד הנושאים המרכזיים הוא בחירת קבלן וניהול משא ומתן מולו כך שזכויות הדיירים בבנין ימוצו עד כמה שניתן ובנוסף לכך ערך נכסי הדיירים יעלה.
אתם מוזמנים להתייעץ איתנו!

תמ"א פיקוח אינה חברה קבלנית, אנחנו חברה מקצועית המפקחת על הפרויקט ועל הקבלנים, מטעם הדיירים ויש לנו ניסיון רב בדיוק בתחום זה – כי תמ"א 38 זה התמ"א שלנו.
נשמח לענות על שאלותיכם בטלפון ואף לעזור בעצה טובה, ללא כל התחייבות מצידכם. כנסו לצור קשר, מלאו פרטים ואנו נחזור אליכם.

קראו על סל השירותים שמספקת תמ"א פיקוח לדיירי בנינים בפרויקטים של תמ"א 38, וכיצד אנחנו דואגים למיצוי זכויותיכם, קבלת מפרט עשיר יותר מהקבלנים, יצירת הסכם לטובתכם שבו שמים דגש על כל פרט וכל שלב, כשהמטרה היא להביא לחיזוק הבניין בו אתם גרים ולהגדלת ערך הנכס.
קראו מידע נוסף על בחירת קבלן מתאים.