בקרת התוכנית האדריכלית שהציע היזם

 

אם התחלתם בתהליך באופן עצמאי מול היזם, כדאי מאוד לעצור ולקבל חוות דעת מחברה מקצועית המתמחה בתמ"א 38, שתבדוק עבורכם את התוכנית האדריכלית שהיזם הציע לכם.

חשוב להבין שבמידה ותחתמו על הסכם עם היזם לפני שבדקתם את התוכנית האדריכלית, הרי שהענקתם לו את הכוח ואת השליטה בתמורות שנותנת התוכנית, ואולי אינכם ממצים את מלוא זכויותיכם בנכס מבחינת המראה הסופי, גודל התוספת לכל דירה וערך הנכס העתידי.

תוכנית מתאר ארצית 38 (תמ"א 38), הינה במהותה תוכנית נדל"נית. הכוונה בכך היא, שהמדינה מתוך רצון להביא לחיזוק ושיפוץ הבניינים בארץ מפני נזקי רעידות אדמה, מעניקה לדיירים זכויות בנייה בבניין, הן בהרחבת הדירות הקיימות והן בתוספת של קומות על גג הבניין. לכן, מדובר בעסקה כלכלית שבה מצוי כסף רב הן לדיירים והן לקבלן / יזם. חשוב שתדאגו מבעוד מועד לזכויותיכם בנכס ולא תגלו לאחר חתימת ההסכם שיכולתם להפיק מהתוכנית האדריכלית הרבה יותר, אולי במיקום החדר הנוסף, בתכנון מיקום המעלית, בהקמת לובי נאה לבניין, בשיפור חזית הבניין ועוד.

הערך המוסף שלנו, תמ"א פיקוח, לכם הדיירים הוא בכך שאנו בוחנים ומבקרים את התוכנית האדריכלית שמציע הקבלן מתוך ראיית האינטרס שלכם. אנו מביאים עימנו ניסיון אדריכלי רב בפרויקטים של תמ"א 38 ולכן יכולים להציע הצעות טובות יותר וגם לדרוש מפרט עשיר יותר, פשוט כי אנחנו יודעים מה ניתן לדרוש ומה ניתן לבצע.

וועדי בתים ודיירים נכבדים – אנו מזמינים אתכם להתייעץ איתנו בכל שלב ושלב וממליצים לכם, לא למהר ולחתום עם הקבלן לפני שקיבלתם חוות דעת אובייקטיבית על התוכנית האדריכלית שהוצעה לכם.