בקרת התוכנית האדריכלית בפרויקט תמ"א 38 – שירות לעו"ד

עורכי דין שנשכרו על-ידי הדיירים לצורך ייעוץ וליווי משפטי בפרויקטים של תמ"א 38 מחויבים לשמור על זכויותיהם ועל האינטרסים של הדיירים ולהגיע להסכם הטוב ביותר עבורם עם היזם או הקבלן.
אם אתם נמצאים בתהליך בחירת היזם, או שהדיירים כבר בחרו יזם והנכם עומדים לפני החתימה על ההסכם איתו, חשוב ביותר שתקבלו חוות דעת מהימנה מחברה מקצועית המתמחה בתמ"א 38, שתבדוק עבורכם את התוכנית האדריכלית שהיזם הציע לדיירים ובהמשך תוודא שאכן כל התנאים והדרישות מתבצעים על-פי החוזה, הן מהבחינה האדריכלית והן מהבחינה ההנדסית.

תמ"א פיקוח, הינה חברה הנדסית המתמחה בניהול ופיקוח על פרויקטים הנעשים במסגרת תמ"א 38.
חשוב להבין שבמידה והדיירים יחתמו על ההסכם עם היזם לפני שנעשתה בקרה מסודרת ואמינה על התכנון האדריכלי, הרי שהכוח והשליטה הוענקו על-ידיכם לקבלן בתמורות שנותנת התוכנית, ואולי לא הבאתם למיצוי מלוא זכויות הדיירים בנכס מבחינת המראה הסופי, גודל התוספת לכל דירה וערך הנכס העתידי.

תוכנית מתאר ארצית 38 (תמ"א 38), הינה במהותה תוכנית נדל"נית. הכוונה בכך היא, שהמדינה מתוך רצון להביא לחיזוק ושיפוץ הבניינים בארץ מפני נזקי רעידות אדמה, מעניקה לדיירים זכויות בנייה בבניין, הן בהרחבת הדירות הקיימות והן בתוספת של קומות על גג הבניין. לכן, מדובר בעסקה כלכלית שבה מצוי כסף רב הן לדיירים והן לקבלן  או היזם. לכן קיימת חשיבות גבוהה למיצוי זכויות הדיירים בנכס, כדי שלא יתברר לאחר חתימת ההסכם שניתן היה להפיק מהתוכנית האדריכלית הרבה יותר – במיקום החדר הנוסף, בתכנון מיקום המעלית, בהקמת לובי נאה לבניין, בשיפור חזית הבניין ועוד.

הערך המוסף שלנו, תמ"א פיקוח, לעורכי דין העוסקים בפרויקטים של תמ"א 38 הינו בכך שאנו בוחנים ומבקרים את התוכנית אדריכלית שמציע הקבלן מבחינה אדריכלית והנדסית. אנו בודקים כל פרט בתוכנית ושומרים על האינטרס שלכם כעורכי דין ושל הדיירים אותם אתם מייצגים.

תמ"א פיקוח מעמידה לרשותכם ולרשות הדיירים ניסיון אדריכלי רב בפרויקטים של תמ"א 38 ולכן אנו יכולים להציע הצעות טובות יותר וגם לדרוש מפרט עשיר יותר, פשוט כי אנחנו יודעים מה ניתן לדרוש ומה ניתן לבצע.

אנו מזמינים אתכם להתייעץ איתנו כמה שיותר מוקדם בתהליך, לא למהר ולחתום עם הקבלן לפני שקיבלתם חוות דעת מקצועית ואמינה על התוכנית האדריכלית שהוצעה לכם.