רעידת אדמה בעוצמה חזקה הורגשה בישראל

לפי מומחים בתחום הגיאולוגיה ורעידות אדמה, ישראל אינה ערוכה לרעידת אדמה חזקה. המומחים ממליצים למהר ולחזק מבנים ותשתיות.

 

ב-7.8.11 התרחשה רעידת אדמה בעוצמה של 4.2 לפי סולם ריכטר, בלב הים התיכון. הרעידה הורגשה באזור נרחב בישראל. לא מדובר בעוצמה הגורמת לנפגעים בנפש או לנזק לרכוש, אולם המומחים חוששים כי מדובר בהקדמה לרעידת אדמה חזקה הרבה יותר וכי ישראל אינה ערוכה לרעידת אדמה בעוצמה גבוהה. גם אנחנו מוסיפים את דעתנו לכך שמבנים רבים בישראל אינם ערוכים לרעידת אדמה חזקה וכי חשוב לתפוס יוזמה ולהניע את תהליך חיזוק הבניינים שיכול רק להיטיב עם הדיירים.

 

הנה הקישור לכתבה המלאה מ- Ynet, כדאי להתייחס בעיקר לדברים שאומר פרופ' אמוץ עגנון, שמעריך כי רעידת אדמה זו, בגלל מיקומה ועוצמתה הנדירים, מבשרים אולי על רעידת אדמה חזקה הצפויה להתרחש בישראל.

 

הנה מספר משפטים מדבריו: "ישראל אינה ערוכה לרעידת אדמה חזקה… וכפי שבעבר היו בישראל רעידות אדמה הרסניות… אנו יודעים בוודאות שאירועים דומים יקרו גם בעתיד. עם זאת המודעות לנושא בישראל היא מאוד נמוכה ואין הערכות לשעת חירום וניתן להעריך כי בשל הצפיפות במדינה והמבנים הישנים הנזק יהיה גדול מאוד". ד"ר לאור מאוניברסיטת חיפה מעריך אף הוא כי בעתיד הקרוב צפויה רעידת אדמה חזקה בישראל ולכן יש ליישם תוכניות לחיזוק מבנים ותשתיות כדי שבישראל לא יקרו אסונות כפי שנראו במדינות אחרות.